Puszek - przyjaciele kotów

To content | To menu | To search

Tuesday, October 27 2009

Rasy kotów

KotKoty są zwykle kojarzone z dzikimi, bezdomnymi dachowcami i kotami piwnicznymi, jednak koty to zwierzęta, którym można poświęcić całe życie i tak nie dowiedzieć się o nich wszystkiego. Rasy kotów są niezwykle zróżnicowane, zresztą podobnie jak wszystkie inne udomowione przed wiekami zwierzęta.

Trzeba także pamiętać, że słowo koty obejmuję całą rodzinę zwierząt, wraz z lwami, lampartami, gepardami, rysiami, żbikami i wieloma, wieloma innymi gatunkami kotów. Te koty, które hoduje się w naszych domach, to np. koty syjamskie, koty perskie, koty bezwłose. Są także wielkie koty Maine Coon, które osiągają rozmiary dwóch lub trzech zwykłych kotów. Jednak ludzie, którzy hodują koty, zwykle nie obchodzą rasy kotów - oni kochają każdego burego dachowca.

Koty domowe

Koty są stworzeniami jedynymi w swoim rodzaju. Mają wielu zagorzałych wielbicieli, ale też równie wielu zadeklarowanych przeciwników. Niektórzy panicznie boją się kotów, ich tajemniczości i cichej drapieżności. Koty domowe są jednak świetnymi przyjaciółmi, którzy, jeśli polubią swojego właściciela, zawsze będą dbać o jego dobry humor. Koty są wspaniałymi przyjaciółmi, które zawsze cechuje niezwykła godność, spokój i finezja.

Zachowują się godnie nawet wtedy, kiedy wskakują nam na kolana i dają się bez końca głaskać. Koty domowe uwielbiają być głaskane, dlatego chętnie spędzają długie godziny na naszych ciepłych kolanach, grzejąc także nas. Taka relacja między kotem a człowiekiem uspokaja obydwie strony, więc każdy czerpie z tego pewną korzyść.